Velkommen. Vi ruller i disse dager ut splitter nye nettsider som skal inneholde produkter, løsninger og innhold fra våre tre merkevarer.
Det kan være ting du savner, ting som er under utvikling og ting du syns er kjempebra med våre nye sider, så ta gjerne kontakt om det er noe du føler mangler her. Vi har satt opp en egen tilbakemelding e-post som du kan nå fra forsiden.
Vi gleder oss til å fortsette og bygge videre på vårt nye, samlede nettsted med dine tilbakemeldinger, for sammen bygger vi bedre.
Hei. Vi ser at nettleseren din kan være utdatert. Det er ikke sikkert all funksjonalitet eller innhold blir vist på riktig måte. Vi anbefaler deg derfor å oppdatere nettleseren din.
Grønn innovasjon betyr at vi prøver å gjøre alt det vi driver med litt grønnere.
Bærekraftige råvarer
Når du leverer en tom vinflaske eller en gammel bilrute til gjenvinning, putter vi det inn i isolasjonen vår. Gips som før havnet på deponi, bruker vi til å lage nye gipsplater. Mindre avfall, og mindre behov for helt nye råvarer. Vinn-vinn.
Moderne produksjon
Smartere energistyring, bedre isolering, mindre utslipp og redusert svinn. Produktene som kommer ut av anleggene våre, bidrar til å spare energi. Vi sparer med måten vi lager dem på.
Helhetlige løsninger
Hus som er godt tilpasset norske forhold, slipper ut mindre energi som heller kan brukes til å elektrifisere utslippstunge sektorer. Som å lade elbilen i stedet for å fyre for kråka. Dessuten er de bygget for å vare. Flere nybygg vil aldri løse klimakrisen. Da må vi passe bedre på de som allerede står her.
Effektiv logistikk
Vi komprimerer isolasjonen vår ned til en femtedel av bruksvolum. Det betyr i praksis at pakkene tar mindre plass, og gir færre biler på veien. Færre kjøreturer, gir mindre utslipp.
Se hvordan vi jobber med å utvikle en grønnere verdikjede - fra råvare til ferdig bygg:
Da familien Knudsen-Weum kjøpte et uisolert hus fra 1870, var beliggenheten det viktigste. Det kalde huset trengte full etterisolering før familien kunne nyte livet på innsiden.
Bruk av cookies
Glava.no bruker cookies for å gi deg en bedre brukeropplevelse gjennom trafikkmålinger og optimalisering av innhold.