close-pop-up.svg

Nytt siloanlegg for pumpebiler

Et nytt og stort siloanlegg for Webers pumpebiler er under bygging. Det moderne anlegget åpner januar 2021.

Vi trapper opp vår satsning på gulvavretting i Bergen og omegn. Derfor er byggingen av et nytt siloanlegg for våre to pumpebiler i regionen allerede godt i gang.

– Vårt nye siloanlegg gir oss kapasitet til å levere hele Webers produktrange via pumpebilene i Bergen, sier salgssjef for gulv og spesialmørtel, Tarjei Høgetveit i GLAVA®.

Alt er da rigget for å levere både lagerført gulvavretting, samt bestillingsvarer til industrigulv på en effektiv og smidig måte.

– Bilene vil nå ha mulighet til å pumpe alle våre gulvprodukter, noe som igjen gir våre kunder en høy fleksibilitet på sine prosjekter, påpeker Høgetveit.

 

Sentral plassering

Anlegget består av fem store 75-tonns siloer. Siloene har nyeste teknologi for betjening av pumpebiler og vareflyt. Anlegget er plassert strategisk på industritomten Storebotn 73, Kleppestø i Askøy. Det vil være operativt fra januar 2021. 

Bilene vil nå ha mulighet til å pumpe alle våre gulvprodukter, noe som igjen gir våre kunder en høy fleksibilitet på sine prosjekter.

Tarjei Høgetveit

Salgssjef for gulv og spesialmørtel, GLAVA®

Null svinn

– Vi jobber kontinuerlig mot null svinn for våre leveranser. Det nye anlegget er nok et skritt i riktig retning, sier Høgetveit.

Det nye siloanlegget er utstyrt med en såkalt «blower». Dette utstyret gjør det mulig å tilbakeføre ubrukt materiale fra pumpebil til silo uten svinn. Ved bruk av pumpebiler blir det heller ikke svinn eller avfall på byggeplass. I tillegg kan den toppmoderne Euro6-motoren kjøres på biodrivstoff. Dette, i kombinasjon med Webers mulighet for å drive pumpebilene på byggeplass-strøm, gjør levering av Weber gulvavretting til et mer klimavennlig valg.

Weber-bil-98-Profilert.jpg
Denne moderne pumpebilen kan pumpe opp mot 20 tonn ferdig blandet gulvavretting i timen.

 

Gyproc-fabrikk

CO2-fri produksjon av gipsplater er endelig i gang

Verdens første: Gyproc-fabrikken i Fredrikstad er gjenåpnet, etter fire måneders ombygging. Nå produseres det gipsplater 100 prosent karbonfritt i plankebyen.

Salgsingeniør Weber Gulv

Spesialist teamet Weber Gulv inngår i GLAVA sin salgsorganisasjon, og har synergier på flere områder som påvirkning av beskrivende ledd, teknisk støtte og initiativ på miljø og bærekraft. Vi utvider vår satsning innen gulvavretting og søker en Salgsingeniør som skal bearbeide prosjektmarkedet i Rogaland og Agder. Som Salgsingeniør blir du en del av et målrettet team som er spisset mot prosjektmarkedet for bygg i Norge.

Yttervegg/fasade

– Sommerro House og Villa Inkognito fikk et skikkelig løft

De to antikvariske murbygningene vegg i vegg i hovedstaden har fått den perfekte alderdom etter en storstilt rehabilitering både utvendig og innvendig.

Få nyhetsbrev fra GLAVAⓇ