Oppdater nettleseren din
Hei! Vi ser at nettleseren din kan være utdatert. Det er ikke sikkert all funksjonalitet eller innhold blir vist på riktig måte. Vi anbefaler deg derfor å oppdatere nettleseren din.
Finn din nettleser her
Sammen skal vi finne bedre løsninger, både for deg som prosjekterer, bygger og bruker bygget. Vi er riktignok en nokså ny familie, og reisen har så vidt begynt, men vi vet hva vi vil: Vi skal gjøre det bedre og enklere å bygge i Norge.
På denne nettsiden finner du alt du trenger av produkter og løsninger fra alle tre merkevarer, og felles nyheter og fagartikler om byggemetoder, innovasjoner og det som rører seg i bransjen.
Se intervjuet med Lars Gaustad, tidligere administrerende direktør i GLAVA®:
Det er tre tradisjonsrike merkevarer som nå samles i GLAVA-familien. Hver for oss kjenner vi den norske byggeskikken, de norske kravene, klimaet og geografien - og sammen blir vi enda sterkere. Det betyr at du kan være sikker på at du får produkter og løsninger tilpasset norske forhold.
"Vi har samlet vår kompetanse, slik at at det skal bli enklere og bedre for deg."
Sammen får vi mer innovasjonskraft! Vi skal utvikle nye løsninger og tjenester, på tvers av merkevarene. Vi gjør mye innovasjonsarbeid i egen regi gjennom vår egen utviklingsavdeling Glavatech, og i tillegg kan vi hente innovasjoner fra utlandet som vi tester og utvikler for norske forhold. Her har vi store ambisjoner. Ikke minst skal vårt innovasjonsarbeid gjøre byggebransjen mer bærekraftig.
Sammen skal vi finne bedre løsninger både for de som skal prosjektere, bygge og ikke minst bruke bygget.
Se intervjuet med Lars Gaustad, tidligere administrerende direktør i GLAVA®:
"Du beholder din kontaktperson. Det nye er at han eller hun kan åpne døren til enda flere eksperter enn før."
Sammen kan vi være enda mer ambisiøse i vårt miljøarbeid.
Se intervjuet med Lars Gaustad, administrerende direktør i GLAVA®:
GLAVA® er morselskapet for Glava Isolasjon, Weber og Gyproc. Vi bidrar til en mer effektiv og bærekraftig byggebransje.
Å bygge bærekraftige bygg handler mye om å bruke miljøvennlige råvarer. I Glava Isolasjon er resirkulering en viktig del av innsatsen for å holde energibruken nede. Her er historiene som viser hva vi mener med det.
Toppsjef i Saint-Gobain varsler økt satsing i Norge. Mener samlingen av merkevarene Weber, GLAVA® og Gyproc i ett selskap vil gi fordeler både for kunder og miljø.