close-pop-up.svg

Er produktene deres miljøvennlige?

Artikkelen oppdatert 22. des.2022
Artikkelen oppdatert 22. des.2022

Glava Isolasjon tilbyr flere produkter med lavere klimapåvirkning, og som kan regnes som mer miljøvennlig. Vi tilbyr EPD (Environmental Product Declaration) for alle våre produkter, slik at det blir enklere for deg å se klimafotavtrykket til byggematerialene.. Disse finner du på våre nettsider, under "Dokumentasjon" eller ved å søke opp et konkret produkt.

Under finner du noen tiltak vi gjør for å kunne tilby deg grønnere byggevarer. 

  • Glassullen vi bruker til isolasjonsproduktene inneholder inntil 70 prosent gjenvunnet glass, fra blant annet syltetøykrukker, bilruter og lignende.
  • Vårt mestsolgte standardprodukt til byggisolasjon, Glava Proff 34, kommer i komprimerte pakker helt ned til en femtedel av sin opprinnelige størrelse. Det gjør at vi kan frakte mer isolasjon per lastebil, og spare CO2-utslipp fra transport
  • Glava Isolasjon produserer produktet laget spesielt for norske forhold, med formål om å isolere best mulig. Dette bidrar til å energieffektivisere både bygg og boliger i vårt langstrakte land.

Her kan du lese mer om hvordan vi jobber med miljø og bærekraft.