Oppdater nettleseren din
Hei! Vi ser at nettleseren din kan være utdatert. Det er ikke sikkert all funksjonalitet eller innhold blir vist på riktig måte. Vi anbefaler deg derfor å oppdatere nettleseren din.
Finn din nettleser her
Hvert rom på en helseinstitusjon må ha akustikk som er tilpasset aktiviteten i rommet.
Her kreves himlinger som innfrir strenge rengjøringsprosedyrer, og skaper gode soner for opphold og aktivitet.
En god entré på et sykehus skal være innbydende og stressfri. Det skal være enkelt for pasientene å orientere seg og føre en samtale. Dersom akustikken ikke er tilstrekkelig god, vil lydene slå mellom de harde flatene og eskalere som ekko, som gjør lokalene ubekvemme å være i.
Aktiviteten i et behandlingsrom er annerledes enn i et tilhørende rom, en korridor eller et venterom. Derfor må hvert rom på en helseinstitusjon behandles ut ifra aktiviteten i rommet, personene som bruker rommet og kvaliteten på selve rommet. Det kalles Aktivitetsbasert Akustisk Design.
Kontakt oss om denne løsningen