Oppdater nettleseren din
Hei! Vi ser at nettleseren din kan være utdatert. Det er ikke sikkert all funksjonalitet eller innhold blir vist på riktig måte. Vi anbefaler deg derfor å oppdatere nettleseren din.
Finn din nettleser her
Ved bruk av VEMPRO™ R+ blir taket diffusjonsåpent, og vindtett fra gavl til gavl i samme operasjon. VEMPRO™ R+ er beregnet på alle typer skråtak med minimum15° takfall med opplektet taktekking. VEMPRO™ R+ legges rett på sperrer/isolasjon og krever ingen separat luftspalte mellom isolasjon og undertak. Produktet monteres på tvers av taksperrene og har selvklebende omlegg som fester godt selv i kaldt og vått norsk klima. Filtbelegget på undersiden av duken hindrer kondens både i byggeperioden og ved væromslag under hele byggets levetid. VEMPRO™ R+ leveres i ruller i dimensjon, 1,5 x 50 m har lav vekt og er lett å jobbe med.VEMPRO™ R+ egner seg også godt på bordtak som fullisoleres på undersiden, som for eksempel gamle loft.
VEMPRO™ R+ undertak er:
Brukes til utførelse av vinkelrenne med bygningsplate og kilrennemembran. Membranen brukes istedet for et underbeslag. Det er viktig at undertaket holdes luft- og vanntett i vinkelrennen.Omlegget på VEMPRO™ R+ brettes inn og sikres med lim og fugemasse eller Glava Dobbeltsidig Tettebånd.
Kontakt oss om denne løsningen